Recenze Levenhuk

Levenhuk Atom 7–21x40

Levenhuk Atom 7–21x40

Ověřený zákazník Eberry.cz PavelD

Přidáno: 24. listopadu 2018

(naposledy upraveno 25. listopadu 2018)

Zakoupeno v Eberry.cz

• Hmotnost jen 740g
  • Zoom 7-21x
  • Lze demontovat tělo dalekohledu pro jeho vnitřní čištění
  • Úzký záběr pohledu
  • Nešlo úplně doostřit (nesouměrnost os okulárů
  • Dílenské zpracování
  • Není vodotěsné, jak uvádí některé shopy

Rozhodoval jsem se mezi tímto dalekohledem a Olympus 8-16x40 zoom DPS 1. Měl jsem oba na porovnání vedle sebe. Ačkoliv měl tento dalekohled mnohem lepší papírové parametry než Olympus, tak pokoukání bylo subjektivně horší. Při 7x zoomu byla šířka záběru užší než 8x u Olympusu. Při 21x zoomu mi rozdíl mezi 16x u Olympusu moc nepřišel. Výstupní pupila byla už tak malá, že při natočení očí mimo osu pohledu se obraz rozmazával. Dílenské zpracování je u Olympusu nesrovnatelně lepší, ač oba byly vyrobeny v Číně. Levenhuk měl jen oblepené okuláry umělohmotným kroužkem, u Olympusu plně zapuštěné. U Levenhuku čočky byly jen kousek od okrajů otvorů, tzn. velice náchylné na poškrábání. Mnoho obchodníků uvádí, že dalekohled je vodotěsný, ale není pravda. Dalekohled mi nešel pořádně doostřit a měl mírnou barevnou vadu při maximálním zoomu. Olympus měl mnohem větší šířku záběru a dalekohled tak nebyl náchylný na třes rukou. Olympus jsem si nechal a Levenhuk s politováním vrátil.

Levenhuk Strike 80 NG

Levenhuk Strike 80 NG

Přidáno: 19. listopadu 2018

Zakoupeno v alemat.cz

Zatím nevím je to dárek pod stromeček.

Levenhuk Broadway 325F

Levenhuk Broadway 325F

Přidáno: 17. listopadu 2018

Bude to krásný dárek.

Levenhuk Wise 8–24x50

Levenhuk Wise 8–24x50

Přidáno: 16. listopadu 2018

• Hledal jsem něco přenosného na toulání po kopcích do batůžku. Žádnou kilovku. Cena/výkon super. Zoom super, doostření taky, koukání moc fajn i na měsíc. Dobře se drží, plynulé ovládání ostření i přiblížení.
  • Do červenyho píšu nepřipoutanou krytku očnice. Zralé na ztracení a součástí balení měla být nějaká čistící "šťáva". Není. Útěrka na čočky je kapesníček strašnyho materiálu pro mravence na brýle.

Jak už píšu nahoře, strašně mě štvali lidi s dalekohledy někde na kopci, nebo na rozhledně. Představa, že však tahám v batohu dalekohled vážící okolo kila mě děsila. Tenhle je tak akorát. Při větším přiblížení počítejte s tím, že se budete muset opřít, opravdu to neudržíte. Ale s oporou, případně se stativem za tyhle peníze super kousek, který dáte do batohu, případně máte při ruce v autě. Za mě ano, spokojenost.

Levenhuk Sherman Plus 8x42

Levenhuk Sherman Plus 8x42

Přidáno: 14. listopadu 2018

(naposledy upraveno 14. listopadu 2018)

• nádherný jasný a ostrý obraz,bezchybné podání barev,krátká zaostřovací vzdálenost,velké zorné pole,velice univerzální
  • křehký mechanismus vysouvání očnic,na jejichž poškození "doživotní " záruka nefunguje

Levenhuk LabZZ M2

Přidáno: 8. listopadu 2018

Zakoupeno v tipa.eu

• Malý a lehký

Přidáno: 7. listopadu 2018

(naposledy upraveno 7. listopadu 2018)

• má kvalitní skla BaK4
  • monokulár je pro mne náročný na zaostřování , příště koupit raději dalekohled na obě oči

Ověřený zákazník ExaSoft.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 5. listopadu 2018

Zakoupeno v ExaSoft.cz

• Mikroskop je vhodný pro začínající pozorovatele (dcera 7 let). Pohodlné ovládání, výhodou je experimentální sada a vzorky, jež jsou součástí balení. Zvětšení a doostřování je dostatečné (pro starší a zapálenější vědátory doporučuji zainvestovat do kvalitnějšího).
  • Součástí by mohl být nějaký kufřík pro lepší skladování či transportování. Uvidíme jakou výdrž budou mít plastové díly.

Verk 09109 skládací lupa + LED UV 40x

Verk 09109 skládací lupa + LED UV 40x

Ověřený zákazník Priceorcan Ověřený zákazník

Přidáno: 29. října 2018

Zakoupeno v Priceorcan

Velmi dobré zvětšení, uspokojí jistě i náročnější. V pěkné krabičce, vhodné i jako dárek!

Levenhuk Sherman Pro 10x50

Levenhuk Sherman Pro 10x50

Přidáno: 26. října 2018

• Kvalita obrazu
  • Krytky objektivu
  • Twist up očnice

Kvalita obrazu je slušná v dané cenové relaci. Dobře se drží. Krytky objektivu nedrží. Stále vypadávají. Twist up očnice se rády otočí a zhorší se tím vidění.

Ověřený zákazník INFOTO.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 22. října 2018

Zakoupeno v INFOTO.cz

• příjemná cema, vzhled a kvalita výrobku

Přidáno: 9. října 2018

• malý, lehký, skladný
  • anatomická gumová očnice
  • dostatečné přiblížení i průměr čoček
  • ostření jde ztuha a zadrhává

Nejlepší dalekohled je ten, který můžete mít pořád u sebe. A takový musí být malý a lehký, což tento splňuje. Když si pořídíte monokulár, ušetříte polovinu váhy binokuláru a tuto ušetřenou váhu můžete využít pro dalekohled s větším průměrem čočky, tedy vyšší světelností.
Gumová anatomická očnice zabraňující vnikání světla i ze strany je překvapivě zásadní vylepšení a velmi zkvalitňuje pozorování. Ostření je naopak slabší stránkou modelu, do hladkého chodu má daleko a zaostřit na vzdálené cíle je tak někdy trochu oříšek. Ale do se to natrénovat.

Přidáno: 5. října 2018

Zakoupeno v NoveDalekohledy.cz

Dalekohled svými parametry splnil mé očekávání. Je malý, lehký a ihned použitelný pro pozorování. Krásně se vejde do kapsy a lze jej používat za každého počasí.

Levenhuk Karma 8x42

Levenhuk Karma 8x42

Ověřený zákazník IDALEKOHLEDY.CZ Ověřený zákazník

Přidáno: 1. října 2018

Zakoupeno v IDALEKOHLEDY.CZ

V této cenové relaci solidní dalekohled pro pozorování zvířat. Uvidíme, jak bude vzdorovat opotřebení po čase používání.

Přidáno: 28. září 2018

Zakoupeno v MALL.CZ

Koupila jsem mikroskop pro vnučku, je s ním spokojená.

Levenhuk Wise 10x42

Levenhuk Wise 10x42

Přidáno: 18. září 2018

• kompaktnost
  • optické vlastnosti
  • jemnost a ergonomie ostření
  • existence stativ šroubu
  • mechanická nechráněnost čelní vstupní pupily objektivu. Při krajní poloze ostření se uvnitř odhalí mechanika a je zranitelná prachem a vlhkostí - lze řešit: pomohlo vsadit mezi gumu a pupilu sklo z UV filtru rozměrem M49 - pasuje dobře a trvale chrání.

Dalekohled optimální pro denní nošení- spojení uspokojivé optiky a výborné ergonomie s kvalitní mechanikou i provedením to vše představuje jedinečné řešení za vynikající cenu.

Přidáno: 16. září 2018

• Kvalitní za rozumnou cenu
  • Malý cestovní, lehký
  • Včetně pouzdra (měkkého)
  • Doživotní záruka
  • Díky menší světelnosti (průměr objektivu jen 25mm) je za šera již dost tmavý obraz - ale to je daň za kompaktnost, se kterou musíte počítat (můžete mít dalekohled s větším objektivem, ten už ale nestrčíte do kapsy od kalhot).

Na trhu je poměrně velký výběr malých binokulárů v kategorii 10x25 (v cenovém rozpětí od 200,- až do mnoho tisíců Kč). Měl jsem možnost vyzkoušet jeden z nejlevnějších za cenu okolo 260,- Kč, ale doporučuji pár stovek přidat a za cenu okolo 500,- pořídit poměrně dost kvalitní kompaktní cestovní dalekohled (u levnějšího je patrné mírné rozmazání obrazu na jeho krajích, přičemž Levenhuk má rovnoměrně ostrý obraz v celém zorném poli). Zvětšení 10x je do přírody dostatečné - ve stejné velikosti je nabízen i 12 násobné zvětšení (12x25), ale u něj bude ještě o něco horší viditelnost za šera.
Za mě doporučuji Levenhuk 10x25 - kvalita za ještě rozumnou cenu.

Přidáno: 8. září 2018

• mali ,lehky,kvalitni

Levenhuk Atom 12x25

Levenhuk Atom 12x25

Přidáno: 2. září 2018

Zakoupeno v alemat.cz

Dalekohled za výbornou cenu, ale ve srovnání s dalekohledem shodných parametrů (12×25, byť v ceně okolo 1.000 Kč) výrazně horší obraz (porovnával jsem pohled ze stejného místa stejným směrem). Bohužel, ve lhůtě do 14 dnů jsem zboží vracel.

Zobrazuji 461 - 480 ze 500 recenzí 1...21 22 23 [ 24 ] 25