Recenze Levenhuk

Levenhuk Rainbow 2L

Ověřený zákazník alemat.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 14. prosince 2018

Zakoupeno v alemat.cz

Na hmotnost lehký, jednoduchá manipulace i práce s mikroskopem

Levenhuk Blaze 50 15x45

Levenhuk Atom 7–21x40

Levenhuk Atom 7–21x40

Ověřený zákazník Eberry.cz PavelD

Přidáno: 24. listopadu 2018

(naposledy upraveno 25. listopadu 2018)

• Hmotnost jen 740g
  • Zoom 7-21x
  • Lze demontovat tělo dalekohledu pro jeho vnitřní čištění
  • Úzký záběr pohledu
  • Nešlo úplně doostřit (nesouměrnost os okulárů
  • Dílenské zpracování
  • Není vodotěsné, jak uvádí některé shopy

Rozhodoval jsem se mezi tímto dalekohledem a Olympus 8-16x40 zoom DPS 1. Měl jsem oba na porovnání vedle sebe. Ačkoliv měl tento dalekohled mnohem lepší papírové parametry než Olympus, tak pokoukání bylo subjektivně horší. Při 7x zoomu byla šířka záběru užší než 8x u Olympusu. Při 21x zoomu mi rozdíl mezi 16x u Olympusu moc nepřišel. Výstupní pupila byla už tak malá, že při natočení očí mimo osu pohledu se obraz rozmazával. Dílenské zpracování je u Olympusu nesrovnatelně lepší, ač oba byly vyrobeny v Číně. Levenhuk měl jen oblepené okuláry umělohmotným kroužkem, u Olympusu plně zapuštěné. U Levenhuku čočky byly jen kousek od okrajů otvorů, tzn. velice náchylné na poškrábání. Mnoho obchodníků uvádí, že dalekohled je vodotěsný, ale není pravda. Dalekohled mi nešel pořádně doostřit a měl mírnou barevnou vadu při maximálním zoomu. Olympus měl mnohem větší šířku záběru a dalekohled tak nebyl náchylný na třes rukou. Olympus jsem si nechal a Levenhuk s politováním vrátil.

Levenhuk Strike 80 NG

Levenhuk Strike 80 NG

Ověřený zákazník alemat.cz pipi

Přidáno: 19. listopadu 2018

Zakoupeno v alemat.cz

Zatím nevím je to dárek pod stromeček.

Levenhuk Broadway 325F

Levenhuk Wise 8–24x50

Levenhuk Wise 8–24x50

Anonym Anonym

Přidáno: 16. listopadu 2018

• Hledal jsem něco přenosného na toulání po kopcích do batůžku. Žádnou kilovku. Cena/výkon super. Zoom super, doostření taky, koukání moc fajn i na měsíc. Dobře se drží, plynulé ovládání ostření i přiblížení.
  • Do červenyho píšu nepřipoutanou krytku očnice. Zralé na ztracení a součástí balení měla být nějaká čistící "šťáva". Není. Útěrka na čočky je kapesníček strašnyho materiálu pro mravence na brýle.

Jak už píšu nahoře, strašně mě štvali lidi s dalekohledy někde na kopci, nebo na rozhledně. Představa, že však tahám v batohu dalekohled vážící okolo kila mě děsila. Tenhle je tak akorát. Při větším přiblížení počítejte s tím, že se budete muset opřít, opravdu to neudržíte. Ale s oporou, případně se stativem za tyhle peníze super kousek, který dáte do batohu, případně máte při ruce v autě. Za mě ano, spokojenost.

Levenhuk Sherman Plus 8x42

Levenhuk Sherman Plus 8x42

novák novák

Přidáno: 14. listopadu 2018

(naposledy upraveno 14. listopadu 2018)

• nádherný jasný a ostrý obraz,bezchybné podání barev,krátká zaostřovací vzdálenost,velké zorné pole,velice univerzální
  • křehký mechanismus vysouvání očnic,na jejichž poškození "doživotní " záruka nefunguje

Levenhuk Heritage Plus 12x45

Levenhuk Heritage Plus 12x45

novák novák

Přidáno: 14. listopadu 2018

• vynikající ostrost a rozlišení
  • chybná interpretace barev,hlavně červené a žluté,vůle v okulárech,chybí krytky objektivů,spolehlivě zaostřuje až od 15 m

Levenhuk LabZZ M2

Přidáno: 8. listopadu 2018

• Malý a lehký

Ověřený zákazník NoveDalekohledy.cz l

Přidáno: 7. listopadu 2018

(naposledy upraveno 7. listopadu 2018)

Zakoupeno v NoveDalekohledy.cz

• má kvalitní skla BaK4
  • monokulár je pro mne náročný na zaostřování , příště koupit raději dalekohled na obě oči

Ověřený zákazník ExaSoft.cz Ivana

Přidáno: 5. listopadu 2018

Zakoupeno v ExaSoft.cz

• Mikroskop je vhodný pro začínající pozorovatele (dcera 7 let). Pohodlné ovládání, výhodou je experimentální sada a vzorky, jež jsou součástí balení. Zvětšení a doostřování je dostatečné (pro starší a zapálenější vědátory doporučuji zainvestovat do kvalitnějšího).
  • Součástí by mohl být nějaký kufřík pro lepší skladování či transportování. Uvidíme jakou výdrž budou mít plastové díly.

Levenhuk Strike 50 NG

Levenhuk Strike 50 NG

Ověřený zákazník NetFoto s.r.o. Helena.L

Přidáno: 3. listopadu 2018

Zakoupeno v NetFoto s.r.o.

Nemohu zatím hodnotit,protože se jedná o dárek pod stromeček.

Levenhuk Sherman Pro10x50

Levenhuk Sherman Pro10x50

Anonym Anonym

Přidáno: 26. října 2018

• Kvalita obrazu
  • Krytky objektivu
  • Twist up očnice

Kvalita obrazu je slušná v dané cenové relaci. Dobře se drží. Krytky objektivu nedrží. Stále vypadávají. Twist up očnice se rády otočí a zhorší se tím vidění.

Ověřený zákazník INFOTO.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 22. října 2018

Zakoupeno v INFOTO.cz

• příjemná cema, vzhled a kvalita výrobku

Levenhuk Wise Plus 8x32

Levenhuk Wise Plus 8x32

Ověřený zákazník MALL.CZ Petr

Přidáno: 9. října 2018

Zakoupeno v MALL.CZ

• malý, lehký, skladný
  • anatomická gumová očnice
  • dostatečné přiblížení i průměr čoček
  • ostření jde ztuha a zadrhává

Nejlepší dalekohled je ten, který můžete mít pořád u sebe. A takový musí být malý a lehký, což tento splňuje. Když si pořídíte monokulár, ušetříte polovinu váhy binokuláru a tuto ušetřenou váhu můžete využít pro dalekohled s větším průměrem čočky, tedy vyšší světelností.
Gumová anatomická očnice zabraňující vnikání světla i ze strany je překvapivě zásadní vylepšení a velmi zkvalitňuje pozorování. Ostření je naopak slabší stránkou modelu, do hladkého chodu má daleko a zaostřit na vzdálené cíle je tak někdy trochu oříšek. Ale do se to natrénovat.

Přidáno: 5. října 2018

Zakoupeno v tipa.eu

• zatím jsem z nákupu na rozpacích

Kvalita provedení: Dobrá

Ověřený zákazník NoveDalekohledy.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 5. října 2018

Zakoupeno v NoveDalekohledy.cz

Dalekohled svými parametry splnil mé očekávání. Je malý, lehký a ihned použitelný pro pozorování. Krásně se vejde do kapsy a lze jej používat za každého počasí.